Provozní řád

Solná jeskyně je místem klidu, odpočinku, regenerace a relaxace.

V jeskyni se za pomoci vzduchotechniky a klimatizace udržuje stálá optimální teplota 21° – 23° C a vlhkost vzduchu cca 60%.

Procedura začíná vždy v každou celou hodinu a trvá přesně 45 minut. Doporučujeme dostavit se 10 minut před začátkem Vaší procedury. Pozdější dodatečné vstupy do jeskyně nejsou možné.

Doporučujeme oblečení nejlépe bavlněné, vzdušné a volné, spíše s delším rukávem a nohavicemi. Pokud by Vám byla zima, je k dispozici deka na přikrytí. Na obuv nebo ponožky (sůl na zemi příjemně masíruje chodidla a tím i důležité reflexní zóny) je nutné použít připravené igelitové návleky.

Do prostoru solné jeskyně není povolen vstup s mobilními telefony, jídlem a pitím. Také se před procedurou nedoporučuje použití kosmetických přípravků, především parfémů a tělových deodorantů.

Osobní věci je možno zanechat v uzamykatelných skříňkách.

Relaxační procedura probíhá na velmi pohodlných lehátkách při zvuku hudby, která napomáhá relaxaci a uvolnění. Uvolněte se a oddejte se působení relaxační hudby, světla a mikroklimatu v jeskyni. Doporučujeme zhluboka dýchat do břicha, střídavě nosem i ústy.

Během pobytu se chovejte tiše a nerušte hlasitým hovorem jiné hosty. Zvláště rodiče prosíme o důsledný dohled nad dětmi. Malé děti mají k dispozici hračky.

Pozor na ruce od soli – nesahejte si do očí.

V jeskyni není dovoleno dotýkat se solných stěn, vodopádu, stropu a prvků vnitřního vybavení, a vynášet krystalickou sůl. Po dobu relaxace není povoleno fotografovat a filmovat interiér jeskyně.

V případě nutnosti, potřeby či nevolnosti je možno jeskyni kdykoliv opustit.

Ukončení pobytu v jeskyni signalizuje vypnutí relaxační hudby a rozsvícení světel. Na konec procedury jste také vždy upozorněni obsluhou. Poté je v solné jeskyni pomocí vzduchotechniky a klimatizace zabezpečena výměna vzduchu.

Vstup dětí ve věku do 15-ti let je možný jen v doprovodu dospělé osoby, která zodpovídá za dodržování provozního řádu a pokynů obsluhy.

Klienti jsou seznámeni s provozním řádem solné jeskyně a relaxaci podstupují ve své svobodné vůli.

Do jeskyně se nedoporučuje vstup osobám trpícím klaustrofobií, hyperfunkcí štítné žlázy a s onkologickými potížemi bez konzultace s lékařem.

Do solné jeskyně je zakázán vstup jak osobám s infekčním onemocněním a všemi onemocněními spojenými se zvýšenou teplotou tak osobám pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek.

Ve všech prostorách provozovny platí zákaz kouření.

Pro opakované vstupy doporučujeme využívat cenově výhodných permanentek.

Upozorňujeme, že v zájmu bezpečnosti je prostor monitorován průmyslovými kamerami.

Zlepšení Vašeho zdraví a nálady může být viditelné již po několika návštěvách. Přejeme Vám příjemné a zdraví prospěšné chvíle prožité v solné jeskyni Fantazie.