O solné jeskyni

V solné jeskyni panuje unikátní klima, vyznačující se vysokou bakteriologickou čistotou, záporně ionizovaným vzduchem s vlhkostí cca 60% a teplotou 21 – 23 stupňů Celsia. Toto klima je srovnatelné s klimatem na volném moři. Vzduch je v solné jeskyni přesycený sloučeninami jódu, vápníku, draslíku, sodíku, hořčíku, brómu, selenu a dalšími, které jsou nevyhnutelnými složkami pro správnou činnost lidského organismu. Bylo prokázáno, že tyto prvky se v solných  jeskyních uvolňují mnohem intenzivněji než ve volné přírodě. Podle odborníků 45 minutový pobyt odpovídá až třídennímu pobytu u moře. Tyto vlastnosti jeskyně příznivě působí na náladu, energii, obranyschopnost organismu a zdraví. Také mírní projevy mnoha nemocí, hlavně respiračního a kožního druhu.

Naše mikroklimatická solno-jodová jeskyně pomáhá léčit:

V případě zdravotních problémů odborníci doporučují absolvovat 10 až 15 návštěv v co nejkratší době za sebou. Po zklidnění akutních potíží se doporučuje návštěvy opakovat 1 x týdně. Pro zdravého člověka doporučujeme návštěvu solné jeskyně 1x týdně až 1x za dva týdny pro posílení obranyschopnosti organismu. Po 5 – 10 pobytech v solné jeskyni pocítíte návrat duševní síly, upevníte zdraví a vitalitu. Účinky jsou samozřejmě individuální, opakované pobyty jsou však prokazatelně účinné. V solné jeskyni se nachází vysoká koncentrace mikročástic soli s obsahem stopových prvků – jódu, vápníku, hořčíku, sodíku, hořčíku, bromu, selenu a mnoho dalších, které příznivě působí na lidský organizmus a tvoří jeho důležitou minerální konstituci:

Léčebné kúry v solných jeskyních tedy s plnou zodpovědností doporučují přední odborníci z řad pneumologů, alergologů, pediatrů, kožních a jiných lékařů. Všichni přece víme, že: „Sůl je nad zlato!“ Proto přijďte a vyzkoušejte blahodárné účinky soli na vlastní kůži! Zlepšení Vašeho zdraví a nálady může být viditelné již po několika návštěvách. Přejeme Vám příjemné a zdraví prospěšné chvíle prožité v naší solné jeskyni. Těšíme se na Vás!