Solné lampy a svícny z Himaláje

 Solné lampy jsou vyrobené z krystalické soli, která vznikla před 250 mil. let, když vyschla moře na území pohoří Himaláje. Vlivem obsahu železa, manganu, vápníku a jiných přísad jsou krystalické struktury zbarvené do nádherných bílých, žluto-oranžových, červených až tmavě červených odstínů.

 Příjemné světlo solných lamp přináší pocit pohody, relaxace a blahodárně působí na lidskou psychiku. Je velmi příjemné se do nich dívat, protože navozují hřejivou intimní atmosféru. Kouř z cigaret, elektrické přístroje, špatné životní prostředí zvyšuje koncentraci kladně nabitých iontů. Vyzařováním záporně nabitých iontů působí solné lampy jako přírodní ionizátor vzduchu. Rozsvícená solná lampa zvyšuje ionizaci a vytváří atmosféru jakou zažíváme v blízkosti vodopádů, v přímořské oblasti a solných dolech.

 Solné krystaly také pomáhají léčit mnohé nemoci. Mají pozitivní účinky na dýchací cesty, oběhový systém a zlepšují imunitu organismu. Bioenergičtí terapeutové a homeopatové doporučují solné krystaly z Himaláje už dlouhou dobu na podporu při léčbě různých alergií, respiračních problémů a nemocí krevního oběhu. Také se používají při léčbě revmatismu. Díky svým krásným a bohatým barvám se solné krystaly používají v terapii s barvami (chromoterapie). Tyto informace nejsou lékařsky ověřené a jsou převzaty z publikace o solných lampách.

Každá lampa je ručně opracovaný originál a přírodní prasklinky nejsou vady.

Návod na použití:

Solné lampy jsou určené pouze do vnitřních prostor. Solný krystal může v chladných a vlhkých místnostech navlhat, proto používejte lampu v suchých místnostech s normální pokojovou teplotou. Solnou lampu stavějte na vodorovné a stabilní podložce, čímž zamezíte poškrábání a poškození dřevěných povrchů nábytku. Používejte pouze čajové svíčky v hliníkových kalíšcích. Ty ve svícnu vydrží hořet asi 4 hodiny. Dovnitř vložené čajové svíčky snadněji zapálíte krbovou zápalkou nebo špejlí.

Solný krystal neubývá hořením svíčky, pouze vlivem vzdušné vlhkosti se jemně zahladí hrubá krystalická struktura povrchu. Solný krystal vydrží v normálních podmínkách mnoho let.

Solný krystal nikdy neomývejte vodou, mohl by se vám rozpustit. Pro očištění používejte suchý hadřík, který v případě nutnosti navlhčete.

Při zapálení svíčky v lampičce nikdy nenechávejte lampičku bez dozoru a v dosahu dětí. Nezapalujte v blízkosti hořlavých předmětů. 

Tabulka pro výběr solné lampy podle velikosti plochy (m2)

Množství negativních iontů vyzařovaných solnou lampou závisí na její velikosti. Jestli si nejste jisti, kterou solnou lampu si máte vybrat, použijte prosím následující tabulku:

Váha lampy

Velikost plochy v (m2)

0,5-1 kg

do 5

2-3 kg

do 10

4-6 kg

do 15

7-10 kg

do 20